Gry planszowe w ostatnim czasie zyskują na popularności. Dlaczego tak się dzieje? To świetna rozrywka, która łączy w sobie elementy kreatywne z edukacyjnymi. Przy tym taki produkt wykorzystamy wielokrotnie – zarówno przy mniejszej ilości graczy, jak i w większych grupach. Dobra gra planszowa to świetny pomysł na prezent (https://www.taniaksiazka.pl/gry-planszowe-i-karciane-dla-kazdego-c-540.html). Na jakie jej elementy warto zwrócić uwagę podczas jej zakupu?

Rozwija i bawi

Choć we współczesnym rynku wciąż dominują gry planszowe, to ich fizyczne odpowiedniki wybierane są coraz chętniej. Jeszcze do niedawna gry planszowe kojarzone były z produktami, które przeznaczone są do określonej grupy odbiorców. Jednak obecnie, dzięki ogromnej ofercie, możemy wybierać pomiędzy planszówkami dla amatorów i graczy zaawansowanych. W pierwszym przypadku bardzo dobrze sprawdzą się gry oparte na kooperacji czy zabawach słownych (jak: kalambury).

Rodzaje gier planszowych

Jakie rodzaje gier planszowych możemy wyróżnić? Do najważniejszych przedstawicieli zaliczają się: gry strategiczne (wymagające od graczy taktycznego podejścia), gry kooperacyjne (stawiające na współpracę, która doprowadzić ma do określonego w podręczniku gry celu), gry ekonomiczne (polegające na rozwijaniu i rozbudowie danych elementów), gry logiczne, słowne oraz symulacyjne. To tylko przykład najpopularniejszych rodzajów planszówek. Jednak to właśnie te gry planszowe pozwalają nam na najlepszy rozwój. Seniorzy mogą na nich ćwiczyć słabszą pamięć, a dzieci rozwijać kreatywność i uczyć się – przez zabawę – nowych rzeczy.

Dlaczego gra planszowa to dobry pomysł na prezent:

  • rozwija kreatywność,
  • łączy walory rozrywkowe z edukacyjnymi,
  • sprawi radość nie tylko dzieciom, ale i dorosłym,
  • na rynku istnieje wiele różnorodnych gier planszowych,
  • możesz wybierać pomiędzy grami imprezowymi i RPG,
  • sprawdzi się w większym i mniejszym gronie graczy,
  • większość nie wymaga określonych umiejętności,
  • może być wielokrotnie wykorzystywana.

 

 

Henryk